Makaleler

Fuel Oil Jeneratör Kullanımı

Jeneratörlerde Fuel Oil Kullanımı Özellikle Ortadoğuda çok yaygın olarak kullanılıyor. Düşük devirli güçlü Fuel Oil Yakıtlı Jeneratörlerle ( Aynı zamanda çeşitli bitkisel veya madeni yağlarda yakıt olarak kullanılabilir) elektrik üretmek Dizel Yakıtlı Motorlara göre çok daha ekonomik olamaktadır.

Makaleler

Kaçınılmaz olarak:Yenilenebilir Enerji

Sadece Türkiye’de değil dünya ülkelerinin tamamında artan nüfusun daha hızlı artan enerji talebini karşılayabilmek için jeotermal, termik, hidro, güneş, rüzgar ve nükleer alanlarında çok büyük yatırım yapma zorunluluğu doğmuştur. Ülkeler bu sorunlarına çözüm bulmak amacıyla doğal kaynak, yer altı kaynakları ve coğrafik özelliklerini avantaja çevirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse: Amerika Kıtası sınırsız enerji ihtiyacını ancak nükleer santrallerle destekleyerek karşılayabilmektedir. Daha çevreci yaklaşımları benimseyen Avrupa Kıtası’nın kuzey bölümü rüzgar ve jeotermal kaynaklara yönelmekte.
Makaleler

Kojenerasyon sistemleri evlere uygulanabilirmi?

Kojenerasyon'un enerji maliyetlerini düşürdüğünüzü biliyoruz, peki neden sadece sanayi ağırlıklı kullanılıyor. Evlerde binalarda kullanımı neden yaygınlaşmıyor.