Makaleler

Dinamik UPS

Dinamik UPS lerin en önemli ayırdedici özelliği, kesinti sırasında kullanılacak enerjiyi depolama ve çıkışa aktarma işlemlerini dinamik yöntemle gerçekleştirmesidir. Bu temel prensibi esas alan üreticilerin her biri, kendi sistemlerinde diğerlerine göre oldukça farklı yöntem ve donanımlar kullandığından, mevcut dinamik UPS leri teknik açıdan sistematik şekilde sınıflandırabilmek oldukça zordur. Ancak en yaygın ve en bilinen uygulama şekli, enerjinin genellikle VOLAN olarak tabir edilen mekanizmalarla kinetik olarak depolanması ve yine dinamik olarak bir alternatör aracılığıyla yüke aktarılmasıdır.
Teknik Bilgiler

Dizel Jeneratör Doğalgaz Dönüşümü

Dizel Jeneratörlerin Doğalgaz Çevrimi Yapılarak aynı anda Doğalgazla da çalışabilir olmasına Çift Sistem veya Bi-Fuel adı verilir. Dizel Jeneratörler Doğalgaza çevrildikten sonra verim alınabilir mi?
Teknik Bilgiler

Elektrik Tesislerinde Besleme Sisteminin Etkileri

Elektrik güç sistemlerinin tesis edilmesinde tüketici için uygun ve güvenilir enerji temini ile gerçekçi yatırım ve işletme maliyetleri arasında uyumun sağlanması gerekir.
Teknik Bilgiler

Jeneratör Kullanma Kılavuzu

Jeneratörü nasıl kullanacaksınız Standby mı yoksa Prime mı buna göre güç seçin. İhtiyaç duyduğunuz güç hesabını yaparken aynı anda çalıştıracağınız ekipman veya araçların toplamını göz önünde bulundurmalısınız. Kabin ihtiyacınız varmı varsa bu kabin sadece koruma amaçlımı olmalı yoksa ses izolasyonuda önemlimidir. Otomatik Transfer panosu gerekiyor mu yoksa kendiniz manuel olarak devreye alabilirmisiniz.